Simultane Tercüme Hizmeti

Simultane Tercüme Nedir?

Simultane terimi, köken olarak Latince'den türemiş olup, ''eş zamanlı veya aynı anda gerçekleşen'' anlamlarına gelmektedir. Simultane çevirilerdeki mantık ise, eş zamanlı çevirilerin yapılmasıdır. Türkiye’de simultane alanında en çok çeviri yapılan diller arasında İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça en popüler diller arasındaki yerini korumaktadır. Türkçe dilinden bahsettiğimiz diğer dillere yapılan Simultane tercümelerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar üzerine sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Simultane tercüme yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çeviriyi yapan simultane tercümanın her iki yöne de hâkim olmasıdır. Tercümentral Tercüme Bürosu olarak, bünyemizde Türkiye’nin en iyi tercümanlarını barındırarak, bu alanda en iyi hizmeti sunmayı kendimize hedef seçmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Profesyonel Simultane Tercüme hizmetimiz ile, siz müşterilerimize en son teknolojik sistemleri kullanarak en hızlı, en kolay ve en ekonomik çeviri hizmeti sağlamaktayız.

Peki, Simultane tercüme yapılırken tercüme bürosunun müşterilere sunduğu hizmetler neler olmalıdır ve bu alanda müşteriye ne tür bilgiler verilmelidir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

♦ Profesyonel Simultane Tercüme Hizmeti Nedir?

Tercümentral Tercüme Bürosu kalite, güven, hız ve uygun fiyat anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Kurulduğu günden beri, sahip olduğu binlerce müşteriye bu ilkelere sahip olarak çeviri hizmeti veren Tercümentral Tercüme Bürosu, simultane tercüme alanında siz müşterilerine bir e-posta kadar yakındır. Alanında uzman yeminli tercüman kadrosuna sahip olan Tercümentral, bünyesinde barındırdığı her bir tercümanı çeşitli kriterler ile değerlendirerek ve sınavlara tabii tutarak, simultane tercümeye en yatkın tercümanları seçmektedir.

Bugüne kadar yaptığımız simultane çevirilerimiz ile siz müşterilerimize en iyi referansı sunarak, alanında en iyi olma yolunda ilerlememizi devam ettirmeyi başarıyoruz. Bu başarılarımız,  simultane çevirilerde siz müşterilerimize kaliteli hizmet vermeyi getirmekte olup, yapılan simultane konferanslarda terminoloji bütünlüğünü muhafaza ederek, %99 hatasız çeviri imkanı sağlıyoruz.

Ayrıca, Simultane tercüme yapılacak kabinler, Tercümentral Tercüme Bürosu tarafından hazırlanmakta olup, ses sistemi, kulaklık ve diğer ekipmanlar da büromuz tarafından temin edilmektedir.

Simultane çeviri yapılacak kabin hazırladıktan sonra, Simultane tercümanın sessiz ve dikkatli bir şekilde çeviri yapması için gerekli ortam hazırlanmış olunmaktadır. Simultane tercüman anlık olarak işittiklerini bir dilden diğer dile tercüme ederek sizlere mikrofon ve kulaklık yardımıyla iletmektedir. Burada en önemli unsur, Simultane tercümanın konuya hakim olarak cümleleri içeriği anlaşılabilir, net ve açık bir şekilde sizlere iletmesidir. Üstlendiğimiz tüm etkinliklerde müşterilerimize bu hususlarda elimizden gelen hizmetin en iyisini vermekteyiz.