Hakkımızda


TERCÜMENTRAL TERCÜME BÜROSU

 


EUATC (Avrupa Çeviri İşletmeleri Dernekler Birliği) ailesine dahil olan ÇİD (Çeviri İşletmeleri Derneği) üyelerinden biri olarak Tercümentral, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve sahip olduğu bireysel ve kurumsal müşterileri ile güçlenerek büyüyen bir tercüme bürosudur. TS EN ISO 17100:2015 Kalite Belgesi ve ISO 9001:2015 Kalite Belgesi'ne sahip olan büromuz, bilgi ve deneyim bakımından en iyi tercüman kadrosuna sahip olmanın gururunu yaşamaktadır.


Faaliyete geçtiği günden beri, küreselleşen dünyaya ayak uydurmanız için kalite ve güven anlayışı ile siz müşterilerimize en hızlı ve en uygun hizmeti sunmayı bir ‘amaç felsefesi’ olarak görmektedir. Bu yüzden birçok dilde teknikhukukitıbbi ve medikal alanlarda profesyonel hizmet sunan tercüme bürosudur.
 

Değerli İş Ortaklarımız,

Yeminli Çeviri alanında yerel ve uluslararası yüzlerce projeye başarıyla imza atan Tercümentral Tercüme ailesi, sektörde 13. yılını doldurmuştur. Tercümentral Tercüme, 2011 yılında kurulduğundan bu yana koşulsuz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çeviri hizmetlerini kaliteli ve uygun fiyat anlayışı ile siz müşterilerimize sunmaktadır. Sadece Türkiye'de değil Dünya'nın birçok ülkesinde yüzlerce kurum ve kuruluşlar ile gerçekleştirdiğimiz uzun vadeli çalışmalarımız, sunduğumuz kaliteli hizmetimiz, uygun fiyat politikamız, yenilikçi yapımız ve firmamızdan emeğini esirgemeyen vefalı takım arkadaşlarımız sayesinde karşılıklı güven ve saygıyla çalışmalarımız devam etmektedir. 

Bugüne kadar yaptığımız her projeyi bize ivme kazandıracak ve ileriye taşıyacak bir değer olarak gördük ve her yeni çeviri projemizde aynı değer ve disiplini sağlayarak ve bize verilen imkânları hassasiyetle değerlendirerek geleceğe bir kat daha heyecanla bakmaktayız. Tercümentral Tercüme ile yola çıktığınız her bir çeviri projenizin size faydalı olmasının en temel unsuru, daima önem verdiğimiz uygun maliyet, kısa sürede iş teslimi ve kalite politikamızdır. Bu bağlamda teknolojinin hızla geliştiği bugünlerde sürdürülebilirliğin en kolay yolu yenilikten ve teknolojik gelişmelere yatırım yapmaktan geçtiğini bilmekteyiz. Bunun için bizimle çalıştığınız her projede en son sistem teknolojileri kullanmakta ve terminolojinize en yatkın çeviriler yapmaktayız.

Tercümentral Tercüme olarak ortaya koyduğumuz gurur verici çeviri projelerinde emeğine değer verdiğimiz ve firmamızı yıllardır daha ileriye taşımayı hedef edinen çalışanlarımıza ve bizlere güvenen siz değerli müşterilerimize teşekkürlerimizi bir borç bilir, çeviri kalitemizi sizlerin de test etmesi adına, siz değerli kurumsal firmalarımızı da Tercümentral Tercüme ailesinin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyarız.

 

KURUMSAL YAPIMIZ:

13 yıllık çeviri hayatında sektörünün öncü firmalarından olmayı başarmış olan Tercümentral Tercüme Bürosu, Bilkent Üniversitesi Mezunu olan bir Yeminli Tercüman tarafından kurulmuştur ve dinamik yapısı ile çeviri sektörüne farklı bir anlayış getiren bir firma olarak çeviri dünyasında yerini almıştır.

Temelleri 2011 yılının başında atılan Tercümentral Tercüme Bürosu, kurulduğu tarihten bu yana kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde uluslararası standartlara uyum sağlayarak ve müşteri memnuniyetini birinci sırada tutarak sunduğu hizmetleri TS EN ISO 17100:2015 Standardı ve ISO 9001:2015 Kalite Belgeleri ile belgelendirmiştir.

Türkiye ve Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli kurum ve kuruluşlar ile 25 dilde, alanında deneyimli mütercim tercüman kadrosu ile tercüme süreçlerini başarılı bir şekilde sürdürmekte olan Tercümentral Tercüme, çeviri sektöründeki başarısını bireysel ve kurumsal müşteriler ile arttırmaktadır.

Firmamız, müşterilerimiz ve alanında uzman tercüman kadromuz ile oluşturduğumuz çözüm ortaklıklarında, müşterilerimizin beklentilerine uygun olarak en iyi kalite ve en uygun fiyat seviyesinde beklentileri karşılamak, yıllardır kazanılan deneyimler ile prestijimizi muhafaza etmek ve çeviri sektöründe daima en iyi ve en başarılı olmayı hedeflemek başlıca prensiplerimiz arasındadır.

Siz değerli müşterilerimiz ile yürüttüğümüz projelerde müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her bir süreci karşılıklı güven, saygı ve iş birliği esasıyla yürütmek benimsemiş olduğumuz öncelikli ilkemizdir. Her geçen gün artan iş potansiyelini iyi bir şekilde değerlendirip, siz müşterilerimizin memnuniyetini sağlamayı temel prensibi olarak gören Tercümentral Tercüme sizleri de stratejik çözüm ortağı olmaya davet etmektedir.

VİZYONUMUZ:

Tercümentral, her gün değişen ve kendisini yenileyen teknolojiye ayak uydurmayı başaran ve nerede olursanız olun, size bir e-posta mesafesi kadar yakın olmayı, müşterilerine karşı hizmette kalite ve hızı benimsemeyi esnek hizmet politikası ve sürekli ulaşılır olabilmeyi bir ahlak felsefesi olarak benimsemeyi vizyonu olarak kabul etmiştir. 

MİSYONUMUZ :

Tercümentral, tüm dünyanın aslında bir köyden ibaret olduğunu düşünen ve ihtiyaçlar doğrultusunda Türkiye'de ve dünyada şahıs, kurum ve kuruluşların hangi dilde olursa olsun çeviri ihtiyaçlarını karşılamayı, sorunun değil, çözümün bir parçası olmayı ve büyüyen ekonomilere ayak uydurmada müşterilerine yardımcı olmayı misyonu olarak kabul etmektedir.

GİZLİLİK PRENSİBİMİZ :

Şirketimiz, gizlilik prensibinden ödün vermemektedir. Müşterilerimizin henüz hayata geçmemiş projelerini, patentini almak üzere oldukları ürünlerinin gizliliğini Tercümentral olarak üstlenmekteyiz. Arzu edildiği takdirde müşterilerimiz ile gizlilik sözleşmesi imzalamaktayız ve gizlilik prensibimiz çerçevesinde Tercümentral müşterilerinin kişisel ve kurumsal bilgilerini korumayı taahhüt etmekteyiz.

SOSYAL SORUMLULUK :
 

Engelli istihdamı: Şirketimize yapılan iş başvurularında yeterli çeviri becerisine sahip adaylar arasından engelli olan kişilere öncelik verip, gerekirse ofise gelmeden kendi evlerinde çalışma imkanı sağlanmakta ve bu şekilde yaşamlarını kolaylaştırarak onları hayatın içine katmak amaçlanmaktadır.


Yardım Kuruluşları: Şirketimizden talep edilen çeviri hizmetlerinde %50 indirim yapılarak, topluma yararlı projelerde küçük de olsa faydamızın olması hedeflenmektedir.

 

Çevreye Duyarlılık: Şirketimizde yapılan çevirilerde gerek duyulmadıkça kağıt çıktısı alınmamakta ve müşterilerimize e-posta olarak yollanmaktadır. Ayrıca kağıt kullanımını azaltmak adına, geri dönüşümü kolay ürünler tercih edilmektedir.