İngilizce, Türkiye’de en çok çevirisi yapılan dil olarak birinci sıradaki yerini korumaktadır. Türkçe dilinden İngilizce yönüne veya İngilizce dilinden Türkçe yönüne yapılan çeviriler tüm diller arasında en çok tercüme talebine sahip dildir.

İngilizce tercüme yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çeviriyi yapan yeminli tercümanın her iki yöne de hâkim olmasıdır. Tercümentral Tercüme Bürosu olarak, bünyemizde Türkiye’nin en iyi tercümanlarını barındırarak, bu alanda en iyi hizmeti vermeyi kendimize hedef seçmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Profesyonel İngilizce Tercüme hizmetimiz ile, siz müşterilerimize en son teknolojik sistemleri kullanarak en hızlı, en kolay ve en ekonomik çeviri hizmeti sağlamaktayız.

Peki, İngilizce tercüme yapılırken tercüme bürosunun müşterilere sunduğu hizmetler neler olmalıdır ve bu alanda müşteriye ne tür bilgiler verilmelidir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

♦ Profesyonel İngilizce Tercüme Hizmeti Nedir?

Tercümentral Tercüme Bürosu kalite, güven, hız ve uygun fiyat anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden beri, sahip olduğu binlerce müşteriye bu ilkelere sahip olarak çeviri hizmeti veren Tercümentral Tercüme Bürosu, yazılı ve sözlü tercüme alanlarında siz müşterilerine bir mail kadar yakındır.

Alanında uzman yeminli tercüman kadrosuna sahip olan Tercümentral, bünyesinde barındırdığı her bir tercümanı çeşitli kriter ve sınavlardan geçirerek, İngilizce ve Türkçe diline en yatkın tercümanları seçmektedir.

Ayrıca, yapılan çevirilerde siz müşterilerimize özel sayfalar oluşturup, sizden gelen her çeviriyi size özel alanlarda yapıyoruz ve terminoloji bütünlüğünü muhafaza ederek, %99 hatasız çeviri imkanı sağlıyoruz.

İngilizce çevirisi yapılan belgelerinizi ikinci bir göz olarak, diğer yeminli tercüman tarafından kontrolü edilip, editöre teslim edilmektedir. En son edit işlemi yapıldıktan sonra müşterinin onayına sunulmaktadır.

Belgenizin bu denli hassas ve titiz bir aşamadan geçerek siz müşterilerimizin ilgisine sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

♦İngilizce Tercümede Başlıca İhtiyaçlar Nelerdir?

Gelişen Dünya’da ticaretin, kültürel yapının, bilimsel ve akademik öğrenimin, uluslararası hukukun, medikal ve tıbbi gelişmelerin en üst seviyede yaşandığı dünyamızda, İngilizce tercüme her alanda en çok ihtiyaç duyulan bir dildir. 

Eğer siz değerli müşterilerimizde bu alanda İngilizce Tercümeye ihtiyaç duyuyorsanız, Tercümentral tercüme bürosu olarak 7/24 yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Yapmanız gereken tek şey, İngilizce çevirisini yaptıracağınız belgelerinizi e-mail olarak tarafımıza yollamanız ve geri kalan kısmını bize bırakmanız olacaktır.

Çünkü İngilizce dil bilgisine hakim, Türkiye’nin en iyi Üniversitelerinin tercümanlık bölümlerinden mezun olmuş tercümanları bünyemizde istihdam etmekteyiz.

Tercüman kadromuz, hukuki tercüme, tıbbi tercüme, simultane tercüme, medikal tercüme, akademik tercüme, finansal tercüme, web sitesi tercümesi, kitap tercümesi, katalog tercümesi, gümrük tercümesi, makale tercümesi gibi alanlara ait birçok çeviriyi %99 hatasız olarak yapmaktadır.

 

 

 

 

 

 

♦ Hangi Alanlarda İngilizce Tercüme Yapıyoruz?

Tercümentral Tercüme Bürosu, İngilizce dilinde yeminli veya noter onaylı çeviriler yapmaktadır. Yapılan çevirilerin içeriği, terminolojisi ve yoğunluğu çeviri yaparken üzerinde en çok dikkat ve titizliği göstereceğimiz alanlardır.

Hukuki Tercüme, hukuk büroları, avukatlar ve bireysel kişiler için yaptığımız çevirilerdir. Mahkemeler, Adliyeler ve birçok Resmi Makamlar tarafından istenilen belgelerin hukuki çevirileri tercüme büromuz tarafından alanında uzman hukuki termlere hakim tercümanlar tarafından İngilizce Tercüme hizmeti verilmektedir.

Tıbbi Tercüme, hastaneler ve bireysel kişiler için yaptığımız tercümelerdir. 7 yıldır kesintisiz hizmet verdiğimiz hastanelere, epikriz raporları ve tıbbi makale çevirileri ile bu alanda birçok başarılı İngilizce Tercüme işine gururla imza attığımızı söyleyebiliriz.

Medikal Tercüme alanında ise, prospektüs, tıbbi ürün ve cihazların lisans ve patentleri, ilaç firmalarına ait ilaç patentleri, tıbbi cihazların kullanım kılavuzları gibi alanlarda birçok firmaya İngilizce Tercüme hizmeti vermekteyiz.

Web Sitesi Tercümesi ile bugüne kadar yüzlerce firmaya İngilizce Tercüme alanında hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız. Lütfen bu alanda olası tercüme işlerinizde bizden teklif alınız.

Kitap ve Katalog Tercümelerinde, alanında uzman tercümanlarımız ile bugüne kadar birçok essay, makale, akademik tercüme ve kitap çevirileri yapmaktayız. Ayrıca resmi kurumlara ait kuruluşların da kitap çevirilerini yaparak bugüne kadar ismimizle basıma giden kitaplarımız olmuştur. Sizlerin de bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılamak adına yaptıracağınız İngilizce Tercümelerinizde Tercümentral Tercüme Bürosunu seçmenizi öneririz.

Simültane Tercüme alanında ise, bugüne kadar yüzlerce kurum ve kuruluşun İngilizce Simültane çevirilerini yapmanın gururunu yaşamaktayız. İstanbul Ankara İzmir başta olmak üzere, birçok ilde hem simültane tercümanlarımız hem de ekipmanlarımız ile sözlü çeviri ve kurulumlarını yaparak, hatasız işlere imza atmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sizde bu mutluluğa ortak olmak için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Noter Yeminli Tercüme ise, yukarıda saydığımız yüzlerce iş koluna ait belgelerin çevirilerinin yapıldıktan sonra resmiyet kazanması adına ıslak imzalı ve mühürlü olarak teslim edilmesinin adıdır. Bu işlemler bizim için normal iş prosedürü olarak geçmekte ve her yapılan işimizin altına imzamızı atarak, Tercümentral Tercüme Bürosu olarak kendimizi kanıtlamaktayız.

Bizlere ihtiyacınız olan alandaki belgelerinizi yollayarak, en uygun en hızlı ve en kaliteli İngilizce Tercüme işinizi yaptırabilirsiniz.  Yapmanız gereken tek şey, Fiyatlar kısmından bize dosyanızı yollamanız ve arkanıza yaslanıp, geri kalan bütün işlemleri bize bırakmanız olacaktır.

 

 

 

 

 

♦ İngilizce Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?

İngilizce yeminli tercüme, Adalet bakanlığının verdiği yetki çerçevesinde Noterler tarafından çıkartılan yemin tutanaklarına sahip tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

Türkiye’deki Üniversitelerin Mütercim Tercümanlık Bölümlerinden mezun olan tercümanların, daha sonrasında yeminli tercüme vasfına sahip bürolar üzerinden aldığı yemin zaptı ile çeviri yapmaktadır.

Tercümentral Tercüme Bürosu, İngilizce ve Türkçe diline ana dili seviyesinde hakim olan bu tercümanları bünyesinde tam zamanlı olarak barındırarak, müşterilerinin ihtiyacına karşılık vermektedir.

Türkiye’de bazı resmi makamlar veya kuruluşlar tarafından evraklarınızın çevirisi yapıldıktan sonra yeminli olarak taraflarına ibraz edilmesi istenmektedir.

Bu durumda, Tercümentral Tercüme Bürosu sizlerin hem belgelerini İngilizce dilinden Türkçe’ye hem de Türkçe dilinden İngilizce’ye çevirisini yaptıktan sonra, belgelerinizi ıslak imza ve mühürlü olarak hazırlayarak tarafınıza teslim etmektedir.

Yapılan bu yeminli hizmet için siz müşterilerimizden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

 

 

 

 

 

♦ İngilizce Noter Onaylı Tercüme Nasıl Yapılır?

Müşterilerimizin kafasını karıştıran en büyük sorulardan bir tanesi, İngilizce çevirisini yaptırdığı belgenin yeminli tercüme mi yoksa noter onaylı tercüme mi olacağına karar vermesidir.

Tercümentral Tercüme Bürosu olarak müşterilerimizi bu karışıklıktan kurtarmak ve noter onaylı olarak belgelerini teslim etmekteyiz.

Noter onaylı tercüme, çevirisi yapılan evraklarınızın, resmi kurumlar tarafından notere onaylatılmasına verilen addır.

Belgeniz Tercümentral Tercüme Bürosu yeminli mührü yapıldıktan sonra, bağlı bulunduğu Noterlerde noter onayı yaptırılarak gerçekleşmektedir.

Bu işlem Tercümentral Tercüme Bürosu bürosunun kayıtlı olduğu Noterlerde yapılmaktadır.

Bazı belgeler noter onayından sonra apostil işlemide yapılmak üzere hazırlanmaktadır. Bu işlem yurtdışında belgelerinizin geçerlilik kazanması adın yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla çevirisi yapılan belgeleriniz ile ilçe kaymakamlığına veya valiliğe başvurarak, gideceğiniz ülkeyi belirterek, belgelerinize apostil diğer adıyla tasdik şerhi yaptırabilirsiniz.

İngilizce Noter onayı gerektiren belgelerin bazıları şu şekildedir:

Diploma, Transkript, Pasaport, Apostil, Adli Sicil Kaydı, Banka Dekontu, Vekaletname, Muvafakatname, Sağlık Raporu, İhale Belgeleri, İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Ticari Sicil Gazetesi, Evlilik Cüzdanı, Doğum Belgeleri, Ehliyet, Vatandaşlık Belgeleri, Kimlik Kartı, Faaliyet Belgesi, İkametgah, Faturalar, İmza Yetki Belgesi, Tapular, Vize Belgeleri, Mahkeme Dosyaları, Nüfus Kayıt Örneği, Öğrenci Belgeleri’dir.

Bunun için daha fazla detayı Tercümentral Tercüme Büromuzdan alabilir veya Fiyatlar kısmından noter onayı olacak belgenizi tarafımıza yollayarak hem fiyat hem de işin prosedürü hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

♦ İngilizce Yeminli Tercüme Nerede Yaptırabilirim?

Tercümentral Tercüme Bürosu, profesyonel ekibi ile siz müşterilerine en uygun fiyata en kaliteli ve en hızlı hizmeti vermektedir. Çağımızın gereksinimi olan teknolojiyi de üst düzeyde kullanarak yapılan çevirileri hızlı ve hatasız yapmaktadır.

İstanbul İl’inde konumlanan Tercümentral Tercüme Bürosu, sadece Türkiye’de değil Dünya’nın bütün ülkelerinde kurumsal ve bireysel müşterilerine İngilizce tercüme hizmeti vermektedir.

Önemli olan nerede olduğunuz değil, bize iletişim bilgilerimiz ile en kısa sürede ulaşmanızdır. Çünkü Tercümentral Tercüme Bürosu siz Dünya’nın neresinde olursanız olun, bir e-mail kadar sizlere yakındır.

Bunun için yapmanız gerek şey, öncelikle İngilizce çevirisine ihtiyaç duyduğunuz belgenizi bize mail ortamında atmanızdır. Mail tarafımıza ulaştıktan sonra, proje sorumlusu yeminli tercüman tarafından belgeniz incelenmeye alınmaktadır. Yolladığınız belge ne tür içeriğe sahip, ne kadar zamanda teslim edilir gibi koşullar aranarak kontrol edilir ve tarafınıza teslim süresi ve fiyatlandırma ile geri dönüş yapılır.

Sizlerden gelen onay alındıktan sonra ücreti tarafımıza yollamanıza binaen belgenizin çevirisine başlanır. Yapılan çeviri daha sonra mail ortamında tarafınıza teslim edilir.

Eğer belgeniz yeminli olarak istenirse, Tercümentral Tercüme Bürosu herhangi ek ücret almaksızın belgelerinizi yeminli olarak hazırlayıp, adresinize ücretsiz olarak kargo ile teslimat yapmaktadır.

Ayrıca Noter Onayı isterseniz, Tercümentral Tercüme Bürosu belgelerinizi noter onayı yaptırarak yine aynı şekilde kargo ile tarafınıza yollamaktadır. Dolayısıyla, sizin Türkiye’nin neresinde olmanızın bir önemi yoktur. Önemli olan belgelerinizin kaliteli ve düzgün bir çeviri yapılarak tarafınıza iletilmesidir.

Sizlere de bu koşullarda İngilizce yeminli tercüme hizmeti vermemizi isterseniz, lütfen İletişim kısmından bizimle iletişime geçin veya Fiyatlar kısmından dosyanızı tarafımıza göndererek teklif alabilirsiniz.

 

 

 

 

♦ İngilizce Tercüme Yaptırırken Kaliteli Çeviri Nasıl Yapılır?

Tercümentral Tercüme Bürosu, bünyesinde barındırdığı yeminli tercümanlar sayesinde alanında uzman ekibi ile İngilizce Tercüme çevirilerini yapmaktadır. Çeviriyi yaparken belli başlı bazı yol ve yöntemler ele alınarak çeviri projeleri takip edilmektedir. Bu yol yöntem sırasıyla şu şekilde olmaktadır.

Öncelikle İngilizce Tercümesi yapılacak belgenizin konusunun ne olduğu ve hangi terimlere sahip olduğu incelenmektedir. Hukuki Tercüme, Tıbbi Tercüme, Teknik Tercüme, Medikal Tercüme, Otomotiv Tercümesi, Gümrük Tercümesi, Web Sitesi Tercümesi, Katalog ve Kitap Tercümesi gibi birçok alan arasından konu belirlenmektedir.

Konu belirlendikten sonra, belirlenen alana ait uzman tercümana editör tarafından iş ataması yapılmaktadır. Bu prosedürde konunun içeriği, sahip olduğu kelime ve sözcük sayısı hesaplanıp, eğer okunabilir pdf değilse, dönüştürme işlemleri yapılarak, belge çeviri yapılacak düzene sokulduktan sonra ilgili tercümanın sistemine düşmektedir.

Eğer sürekli müşterimiz iseniz, sistemimizde size özel ayrılmış ve size özel terminolojilerin kullanıldığı alana, uzman tercüman giriş yaparak belgenizin İngilizceden Türkçeye veya Türkçeden İngilizceye çevirisine başlamaktadır. Eğer yeni müşterimiz iseniz, size özel bir sayfa açılarak, bundan sonraki işlerde de aynı terminolojiler ve kullanım dili barındırarak çevirileriniz yapılmaktadır.

Buda çevirinizde %99 hatasız tercüme yapmamızın en büyük etkeni olarak kabul edilmektedir. Uzman tercüman, sistemine düşen işi belirtilen gün saate göre hesaplama yaparak çeviriye başlamaktadır.

İngilizce çevirisi biten belgeniz daha sonrasından kontrol için, ikinci bir tercümanın ekranına düşmektedir. Bu tercüman belgenizi ikinci bir göz olarak tekrardan kontrol ederek son okumayı yapmaktadır.

Son okuma yapıldıktan sonra İngilizce Tercümeniz editörümüzün bilgisayarına düşmektedir. İngilizce Çevirisini yaptığımız belgenizi, mail olarak tarafınıza iletiyor veya yeminli tercüme olmasını isterseniz, mühürleme ve ıslak imzalı olarak hazırlamaktayız. Ayrıca belgeleriniz noter onaylı olacak ise, o zaman da noter onaylı tercüme olacak şekilde hazırlanarak tarafınıza kargo ile ücretsiz olarak gönderiyoruz.

Sonuç olarak, İngilizce tercümesini yaptırdığınız belgelerinizin birkaç aşamadan geçerek, en doğru ve kaliteli bir şekilde yapılması planlanmaktadır. Buda çevirinin kalitesini ortaya koymaktadır.

Sizde belgelerinizin kaliteli, hızlı ve uygun fiyata İngilizce tercümelerini yaptırmak istiyorsanız, Tercümentral Tercüme Bürosu 7/24 sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Bize Fiyatlar kısmından belgelerinizi yükleyerek, süre ve fiyat konusunda yardım alabilirsiniz.

 

 

 

 

♦ Neden Tercümentral Tercüme Bürosu?

Yukarıda bahsettiğimiz unsurlar, yeminli tercüme yapılırken dikkate alınması gereken ve firmalar için hayati önem taşıyan ayrıntılardır. Bu ayrıntılara dikkat edilmediği zaman, yapılan çeviriler sizin işinizi kolaylaştırmayacak, tam aksine işlerinizi zorlaştırarak hem zaman hem para hem de itibar kaybına neden olacaktır.

Bu yüzden Tercümentral Tercüme Bürosu olarak, siz değerli müşterilerimizin her türlü İngilizce Tercüme alanındaki işlerini hassas titiz ve bir o kadar da özenle çevirip, sizlerin zamandan paradan ve kaliteden kar etmenizi sağlıyoruz. Ayrıca 7/24 ulaşılabilir olduğumuz için, sizlere her an cevap verebiliyoruz.

Sizlere düşen tek şey, İngilizce çevirisini yaptıracağınız belgelerinizi e-mail olarak tarafımıza yollamanız veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak, hangi alanda ne tür ihtiyacınız olduğunu bizlere iletmenizdir. Sonrasında sizlere en kısa sürede dönüş yaparak, bu alandaki İngilizce çeviri ihtiyaçlarınızı karşılamış olacağız.  

Tercümentral Tercüme Bürosu’nda kalite, güven, hız ve profesyonel çeviri için, lütfen İletişim kısmından bizimle iletişime geçin veya Fiyatlar kısmından dosyanızı tarafımıza göndererek teklif alınız.